26.07.2019

ДУ «Держґрунтохорона» відзначила 55-ту річницю

23–25 липня ц.р. відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Моніторинг ґрунтів як невід’ємна частина моніторингу довкілля» з нагоди 55-річчя заснування агрохімічної служби України та утворення державної установи «Інститут охорони ґрунтів України».

Уже 55 років основним завданням державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» є проведення моніторингу родючості ґрунтів для забезпечення реалізації державного контролю за станом основного національного багатства України – ґрунтів. Установа заснована у 1964 році шляхом організації сітки з 25 зональних агрохімічних лабораторій. Нині це атестована наукова державна установа, яку включено в реєстр наукових установ, яким надається підтримка держави, базується на державній власності й належить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України. Це єдина в державі установа, яка проводить агрохімічне обстеження ґрунтів України, в тому числі агрохімічну паспортизацію земель сільськогосподарського призначення, що є основою державного контролю за використанням ґрунтів України.

Про свою участь у роботі конференції заявили фахівці 26 наукових установ України, ними представлено 100 тез доповідей, частину з яких було заслухано на пленарному засіданні та засіданнях двох секцій «Моніторинг ґрунтів» та «Деградація та охорона ґрунтів». Матеріали конференції будуть опубліковані у спеціальному випуску збірника наукових праць «Охорона ґрунтів», який після видання отримають учасники конференції.

У цьому році ВПЕРШЕ в рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції «Моніторинг ґрунтів як невід’ємна частина моніторингу довкілля» та з нагоди 55-річчя установи розпочато щорічний Конкурс дитячих малюнків на тему «ЗБЕРЕЖІМО ҐРУНТИ РІДНОЇ УКРАЇНИ».

Метою та завданням творчого конкурсу є проведення інформаційної просвітницької діяльності у сфері охорони, раціонального використання і екологічної безпеки ґрунтів та підвищення їх родючості, екологічне виховання, а також заохочення дітей до пізнання нового про ґрунт, про проблеми його збереження, бажання дітей відкликнутися на складні екологічні проблеми, які є загрозою для навколишнього середовища. Сімдесят сім отриманих дитячих робіт виставлено на офіційному сайті Інституту, а деякі з них було представлено на конференції.

У цьому році видано ювілейну книгу про державну установу «Інститут охорони ґрунтів України». Це цікаве презентаційне видання, яке буде не тільки прикрасою кожної фахової наукової бібліотеки, а й глибоким джерелом інформації про агрохімічне дослідження нашою установою ґрунтів України. У ньому зазначено всі етапи розвитку установи – починаючи від зональних агрохімічних лабораторій 1964 року до сьогодення – атестованої наукової установи, яку включено у реєстр наукових установ, яким надається підтримка держави; установи, яка має потужну географічну мережу філій, стратегію розвитку, власну думку та висококваліфікованих, відданих своїй справі фахівців.

У конференції взяли участь представники державних органів влади, працівники наукових установ, вищих навчальних закладів, працівники державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» та її філій.

На адресу Генерального директора, керівного складу та співробітників державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» прозвучало безліч привітань з нагоди 55-річчя утворення установи. Привітання від в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої зачитав представник Міністерства аграрної політики та продовольства України – Леонід Сухомлин. Також у привітанні взяли участь представники Національної академії аграрних наук та її інститутів Віктор Камінський, Віктор Вергунов, Микола Мірошниченко, Олена Дем’янюк, Олександр Тараріко, Юрій Жарун; представники НУБіП України Сергій Кваша, Тарас Євсюков, Анатолій Балаєв; Голова Правління Всеукраїнської громадської організації «Асоціація фахівців землеустрою України» Анатолій Полтавець; представники Держгеокадастру, а саме ДП «Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Кирило Шутов, Марина Попцова, Олександр Канаш; представник ФАО Оксана Рябченко та інші гості конференції.

Фахівці установи та запрошені були нагороджені ювілейними медалями