23.08.2017

Фахівці ДУ «Держґрунтохорона» взяли участь у науково-практичному семінарі

18 серпня ц.р. відбувся науково-практичний семінар «Сучасна ґрунтово-рослинна діагностика – ефективний засіб підвищення рентабельності агровиробництва» (чорноземи – діагностика – агротехнології – продуктивність – якість). Семінар проводився на критому демонстраційному майданчику та демополігоні ДП «ДГ «Граківське» ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» та мав за мету ознайомити учасників з науковими розробками і сучасними досягненнями аграрної науки та показати їх практичне застосування у агровиробництві.

Серед учасників семінару були представники з Міністерства аграрної політики та продовольства України, Національної академії аграрних наук України, Північно-Східного наукового центру НАН і МОН України, Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної облдержадміністрації, Чугуївської районної держадміністрації, сільськогосподарські підприємства та агроформування всіх форм власності, вчені наукових установ мережі НААН, НАН, ВНЗ, представники вітчизняних та іноземних комерційних структур, провідні науковці ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського». Участь у науково-практичному семінарі також взяли фахівці державної установи «Інститут охорони ґрунтів України».

У ході проведення науково-практичного семінару були розглянуті питання ґрунтово-агрохімічного обстеження як наукової бази ефективного землекористування, ґрунтово-рослинна діагностика як ефективний засіб підвищення рентабельності агровиробництва, біологічні та хімічні методи захисту посівів кукурудзи компанії «Інтерагростандарт», розглянуті нові спектометричні методи аналізу ґрунтів та презентація аналітичної лінії SoilCares (Нідерланди), показано результати порівняння традиційного хімічного аналізу ґрунту та безконтактної спектометрії, результати супутникового моніторингу стану посівів від SoilCares.

На демополігоні ДП «ДГ «Граківське» учасники оглянули ґрунтовий профіль чорнозему типового, ділянки із застосуванням різних видів добрив ПАТ «Дніпровський завод мінеральних добрив» та ділянки із застосуванням різних регуляторів росту та засобів захисту рослин ТОВ ТД «Інтерагростандарт». Також учасникам семінару продемонстрували роботи хлорофіл-метру під час діагностики на різних агрофонах за азотним живленням, політ дистанційно-пілотованого літального апарату та обладнання SoilCares для експрес-діагностики ґрунтів в польових умовах.

Після підведення підсумків науково-практичного семінару учасники мали змогу обмінятися досвідом і знаннями під час професійного спілкування.