15.09.2014

Генеральний директор ДУ «Держґрунтохорона Ігор Яцук взяв участь у І міжнародній конференції «Энергоэффективность в промышленности и АПК»

конференція Енергоефективність 2

В агросфері виключне значення набуває пошук енергетичних і екологічних альтернатив стійкого розвитку аграрних систем. Необхідність такого підходу зумовлена ресурсно-енергетичними і екологічними обмеженнями, які виступають рішучими факторами стратегії збільшення виробництва сільськогосподарської продукції.

Ці та інші питання обговорювали на І Міжнародній конференції «Энергоэффективность в промышленности и АПК», яка пройшла у Києві з 4 по 5 вересня ц.р.

У роботі конференції взяв участь Генеральний директор ДУ «Держґрунтохорона» Ігор Яцук, який у  своєму виступі розкрив значення ґрунту як джерела і засобу отримання відновлювальної енергії. Він зазначив, що за даними науковців, у гумусі всієї планети в 20 сантиметровому шарі накопичено близько 1019-20  Ккал енергії, яка забезпечує життя всієї флори і фауни. Однак за останні 20 років за даними агрохімічної паспортизації земель в середньому по Україні вміст гумусу зменшився на 0,22 %. Відповідно сучасне землеробство повинне бути спрямованим на підтримку енергетичного стану ґрунтів, передумовою якого є ефективне використання антропогенної енергії.

На конференції також обговорювалися питання енергоефективності в Україні і в світі, інноваційні рішення для провідних галузей української промисловості і АПК, досвід впровадження проектів з енергоефективності  та їх державна підтримка, реалізація Державної програми з енергоефективності тощо.