03.08.2016

Міжнародна наукова конференція «Охорона ґрунтів та підвищення їх родючості»

Згідно із наказом державної установи  «Інститут охорони ґрунтів України»  від  8 липня 2016 року № 22 з 27 по 29 липня в с. Яноші Берегівського району Закарпатської області відбулася Міжнародна наукова конференція «Охорона ґрунтів та підвищення їх родючості», яку приурочену до 52-річниці створення агрохімічної служби в Україні.

У конференції взяли участь представники державних органів влади, працівники наукових установ, вищих навчальних закладів, приватних підприємств, працівники ДУ «Держґрунтохорона» та її філій, а також гості з Німеччини та Угорщини. Загалом у заході взяло участь понад сто осіб.

Відповідно до програми, 27 липня учасники конференції відвідали демонстраційні посіви соняшнику та кукурудзи фермера Іштвана Дерцені, який розповів про технології вирощування цих культур із застосуванням біологічного добрива «Філазоніт». Про ефективність використання препарату проінформував заступник генерального директора ТОВ «Філазоніт Україна» Степан Сабов, який підкреслив позитивну дію «Філазоніту» на рослини протягом вже кількох років, акцентував увагу на комплексній дії продукту, що спрямована на активізацію мікробіологічних процесів в ґрунтах, азотфіксуючу та фосфатмобілізуючи функції, а також підвищену целюлозоруйнуючу здатність. Наслідком застосування «Філазоніту» є стале збільшення урожайності, поліпшення якості продукції за суттєвої економії агрохімікатів, пально-мастильних матеріалів та затрат праці.

28 липня відбулося урочисте відкриття Міжнародної наукової конференції «Охорона ґрунтів та підвищення їх родючості».

Відкрив конференцію Генеральний директор ДУ «Держґрунтохорона» Яцук Ігор Петрович.

 З привітальним словом виступили:

торговий аташе з питань зовнішньої економіки консульства Угорщини у м. Берегове Золтан Сокач;

уповноважений представник Інституту агроекології та природокористування НААН Моклячук Лідія Іванівна;

директор Департаменту агропромислового розвитку Закарпатської облдержадміністрації Лесьо Юрій Юрійович, який зазначив, що на Закарпатті вперше за 50 років відбувається захід такого масштабу, присвячений питанням раціонального використання ґрунтових ресурсів, охорони ґрунтів, їх збереження та підвищення родючості.

Після привітальних слів, вже традиційно, з нагоди Дня створення агрохімічної служби України Генеральний директор ДУ «Держґрунтохорона»  Яцук І.П нагородив заохочувальними відзнаками фахівців державної установи «Інститут охорони ґрунтів України».

Пленарна частина розпочалася з доповіді Генерального директора ДУ «Держґрунтохорона»  Яцука І.П на тему: «Проблеми збереження родючості ґрунтів». Доповідач зазначив, що результати досліджень моніторингу земель сільськогосподарського призначення України констатують про загрозливу ситуацію, що склалася зі станом ґрунтів, а також наголосив на проблемі деградації земель в Україні, яка залишається актуальною та гострою.

 З доповіддю «Сільське господарство і зміни клімату» виступила завідувач відділу екотоксикології Інституту агроекології і природокористування НААН, д.с.-г.н., професор Моклячук Л.І.

Завідувач кафедри Східноєвропейського національного університету   ім. Лесі Українки, д.с.-г.н., професор Шевчук М.Й. виступив з доповіддю «Результати наукових досліджень та випробувань біопрепаратів та їх вплив на біопродуктивність ґрунту».

Важливим став досвід угорських партнерів, яким поділився директор АГРОВА КФТ Войдо Петер у доповіді на тему: «Досвід відновлення деградованих та опустелюваних ґрунтів в Європейському Союзі». Він наголосив, що безконтрольно обробляти землю хімією неправильно, адже ґрунтам як і людському організму необхідна органіка, корисні бактерії. На думку оратора це єдиний правильний метод відновити природні процеси в грунтах.

Завершальною стала доповідь першого заступника Генерального директора ДУ «Держґрунтохорона» Жилкіна В.А. на тему: «Сучасні завдання у сфері охорони природних ресурсів».

Важливою подією Міжнародної конференції «Охорона ґрунтів та підвищення їх родючості» стало підписання Меморандуму про співпрацю між ТОВ «Філазоніт Україна» та ДУ «Держґрунтохорона».

Робота конференції продовжилася в двох секціях «Моніторинг ґрунтів» та «Забруднення ґрунтів, боротьба з деградацією та опустелюванням ґрунтів», де були представлені наукові  доповіді фахівців профільних наукових установ та ДУ «Держґрунтохорона» в яких більш детально та цілеспрямовано розкрито питання відповідно до тематики конференції.

29 липня учасники конференції були запрошені на екскурсію в Мукачівський замок «Паланок», побудований на горі вулканічного походження та Ужгородський замок, розташований поруч з центром міста.