30.03.2016

У Черкасах відбувся I Агро форум 2016 «Українсько-польська програма аграрного розвитку»

У місті Черкаси 24 березня 2016 року відбувся I Агро форум 2016 «Українсько-польська програма аграрного розвитку», ініціатором якого виступила українсько-польська компанія Apis Holding LTD.

У форумі взяли участь – заступник начальника Управління агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації Іван Точений; директор Черкаської філії державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» Юрій Кривда; кандидат сільськогосподарських наук, доцент Білоцерківського національного аграрного університету Микола Лозінський; голова правління та власник заводу  «AgroLiedMann», людина 2015 року в Польщі пан Томаш Песіак; комерційний директор ТОВ «Ейпіс Холдинг» Ірина Шевченко; головний агроном ТОВ «Ейпіс Холдинг» Олександр Зозуля; керівник відділу логістики ТОВ «Ейпіс Холдинг» Андрій Кондрашин; координатор в Черкаській області проекту «Аграрні розписки в Україні» (за підтримки IFC) Ігор Дудка, спеціалісти Управління агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації, керівники та фахівці сільськогосподарських підприємств Черкаської області.

На початку форуму Іван Точений підкреслив, що область є однією з лідируючих в  агропромисловому виробництві. За результатами роботи черкаських аграріїв область увійшла до п’ятірки лідерів з валового збору зернових культур, а за урожайністю посіла перше місце в рейтингу областей, що є результатом дуже кропіткої роботи.

«Ефективне використання сільськогосподарських площ залежить також від використання сучасних технологій. Одним із таких факторів є внесення добрив, від яких залежить, суттєво залежить, якість продукції. Тільки використання сучасної техніки, якісного посівного матеріалу і органічних  мінеральних добрив, якими живиться рослина, можливо досягнути високих результатів»,  –  зазначив Іван Григорович.

Микола Лозінський проінформував присутніх про ефективні європейські інноваційні технології в системах використання добрив для сільськогосподарських культур.

«В останні роки в Україні, як і в цілому світі, поширилися процеси вторинного підкислення ґрунтів, які зумовлені кислотними опадами та незбалансованим застосуванням мінеральних добрив, через що підкислюються навіть нейтральні за своє природою чорноземи, що призводить до значних екологічних змін на території цілих регіонів», – зазначив Лозінський. А ще він розповів про польський досвід виходу з такої ситуації. «Використання європейських інноваційних технологій та досвіду в системах використання добрив для сільськогосподарських культур – це крок до успішного ведення бізнесу», – підкреслив Микола Владиславович.

Під час форуму на відео skype-зв’язку був пан Томаш Песіак, власник заводу «AgroLiedMann», який поділився власним досвідом свідомого та раціонального господарювання, а також розповів про застосування європейського досвіду та використання нових технологій у досягненні високих врожаїв.

Топ-менеджер українсько-польської компанії Apis Holding LTD Ірина Шевченко, розповіла присутнім про продукцію, яку вони пропонують українським аграріям, також поділилася досвідом європейських виробників – як вони отримують високу якість продукції за стовідсоткового засвоєння добрив.

Агроном-практик українсько-польської компанії Apis Holding LTD Олександр Зозуля розповів учасникам форуму про європейські інновації, а також досвід використання європейських органічних мінеральних добрив на українських землях та помилки, які виникають у місцевих аграріїв за застосування цих добрив.

На завершення форуму відбулося засідання «круглого столу», де учасники підвели підсумки плідної роботи обговорення європейського досвіду використання добрив компанії Apis Holding LTD. У засіданні активну участь узяв директор Черкаської філії  ДУ «Держгрунтохорона»  Юрій Кривда, а також відбулися розіграш подарунків від польських партнерів та вручення сертифікатів учасникам.

Подарунки отримали директори: Черкаської філії ДУ «Держгрунтохорона»  Юрій Кривда, а також ТОВ «Агроуспіх Новий», ТОВ «Імпульс», ТОВ «Валтас».

Довідково: Українсько-польську компанію Apis Holding LTD засновано в 2013 році. Сферою діяльності компанії є оптова та роздрібна торгівля мінеральними добривами.

З 2014 року компанія  здійснює зовнішньоекономічну діяльність.

Apis Holding LTD має:

320 га власних с/г угідь;

демонстраційні поля;

власну с/г техніку та автопарк;

складські приміщення в трьох областях України;

представництва в п’яти областях України.

Apis Holding LTD співпрацює з 12-ма транспортно-експедиційними компаніями (загальна кількість автопарку 48 вантажних автомобілів), провідними агрономами держави, а також Уманським національним аграрним університетом та Білоцерківським національним аграрним університетом.

Компанія також надає юридично-консалтингові послуги.