23.03.2019

21–22 березня 2019 року у Черкасах відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція «Технології та інновації: від землі – до готового продукту», серед понад 200 учасників якої був і директор Черкаської філії ДУ «Держґрунтохорона» Юрій Кривда

черкаси1Черкащина стала майданчиком для обміну досвідом та налагодження зв’язків між представниками садівничої та переробної галузі. Такий науково-практичний захід є поштовхом для усіх охочих до розвитку.

«Черкащина – не тільки Шевченківський та гетьманський край, а й аграрний, – звернувся до присутніх перший заступник очільника області Тарас Висоцький. – Сільське господарство тут формує більшу частину валового продукту. Тож цінність розвитку аграрного сектору є беззаперечною. Нині маємо певний мікс: є умови і є бажання черкащан розвивати цей напрям. Зазвичай для успішної реалізації у сільському господарстві необхідні три речі: погода, люди, технології. І якщо люди вже мають бажання, погоду прогнозують сприятливою, то технології можна опанувати тут, на науковій конференції. Як зробити так, щоб сотні одноосібників Черкащини також стали на рівні з тими 70 великими технологічними черкаськими підприємствами, які займаються садівництвом? І що позитивно, лідери галузі готові ділитися досвідом. Ще 5–10 років тому, виробники не були готові до діалогу, нині ж аграрії розуміють, що синергія принесе користь усім».

Міжнародна конференція із садівничої та переробної галузі проходить вже вчетверте. Її мета залишається незмінною: популяризація та впровадження сучасних технологій якісного вирощування й переробки фруктів, ягід і горіхів. Завітали сюди представники сільськогосподарської галузі з усієї України. Представили свої технологічні доробки й партнери з Польщі. Обладнання, технології, матеріали, готова продукція – це та багато іншого презентували на загал учасники на виставці.

У роботі конференції взяв участь.

Дводенна програма конференції включила відвідини виробничих потужностей ТОВ АПК «Маїс» – одного з провідних підприємств сільськогосподарської галузі. Окрім кукурудзи, тут мають власні сади, займаються горіхівництвом, виробництвом соків. Ще у 2015 році Агропромислова компанія «Маїс» придбала в Австрії переробну сокову лінію потужністю 800 тисяч пляшок за сезон та почали виготовляти соки прямого віджиму під торговою маркою «Найсік». Аби максимально задіяти виробничі потужності та знову ж таки, не продавати за низькою ціною овочі, що вирощуються на полях підприємства – свіжі моркву, гарбузи та буряк також почали переробляти і додавати до яблучного соку, створюючи натуральні мікси.

Сьогодні соки вдало продаються у торговельних мережах великих міст України. У подальших планах підприємства – розширення лінії соків та побудова потужного збуту всередині країни.

Наразі на Черкащині є близько 5,5 тисячі гектарів садів у плодоносному віці. Щороку тут виробляють від 40 до 60 тонн плодово-ягідної продукції, 79 % з якої припадає саме на господарства населення. Найбільші площі садів з використанням новітніх технологій розміщені зокрема у ТОВ АПК «Маїс», ТОВ «Золотоніські сади», ТОВ «Голден», ТОВ  «Жашківський кінний завод». ТОВ «Софт Торг», ТОВ ім.  Шевченка, ТОВ ВКВ «Октан». Аграрії вивчають перспективи горіхівництва, ягідництва. Все більше звертають увагу на такі культури як ожина, мигдаль, дерен, аронія, актинідія, обліпиха, чорниця, жимолость. Втім, природно-кліматичні особливості й потенціал області в цілому можуть сприяти зреалізувати масштабніші проекти у галузі садівництва та переробної галузі.

За інформацією Управління агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації