01.08.2019

55 років службі охорони ґрунтів Чернігівщини

Свою діяльність служба охорони ґрунтів Чернігівщини започаткувала 30 липня 1964 року відповідно до рішення № 416 виконкому Чернігівської обласної Ради депутатів трудящих зі створення зональної агрохімічної лабораторії (ЗАЛ) при Чернігівській обласній державній сільськогосподарській дослідній станції.

На лабораторію було покладено проведення агрохімічного обстеження сільськогосподарських угідь області, масових аналізів ґрунтів, добрив, кормів і рослин, складання агрохімічних картограм, розробка рекомендацій по раціональному використанню добрив, проведення польових дослідів з добривами, пропаганда агрохімічних знань.

За 55 років у результаті неодноразової зміни та розширення своїх функцій зональна агрохімічна лабораторія трансформувалась у Чернігівську філію державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» Міністерства аграрної політики та продовольства України – єдиний в області науково-дослідний агрохімічний центр з широким спектром функціональних обов’язків.

З нагоди ювілею 30 липня ц.р. у Чернігівській філії ДУ «Держґрунтохорона» був проведений круглий стіл «55 років службі охорони ґрунтів Чернігівщини».

З привітальним словом виступив керівник філії Ігор Сардак. У своєму виступі він зазначив, що з нагоди 55-річчя заснування агрохімічної служби України та утворення установи 23–25 липня у м. Києві була проведена Всеукраїнська науково-практична конференція «Моніторинг ґрунтів як невід’ємна частина моніторингу довкілля».

Учасникам круглого столу були представлені змістовні доповіді:

  • Історія створення та етапи становлення державної агрохімічної служби.
  • Сучасний стан та перспективи розвитку служби охорони ґрунтів Чернігівщини.

У заключному слові керівник філії Ігор Сардак підкреслив, що колектив філії з упевненістю дивиться в завтрашній день, вірить у своє майбутнє, повен сил, енергії та рішучості і надалі на високому рівні представлятиме службу охорони  ґрунтів області.