04.03.2019

Науково-практична конференція «Інноваційні технології вирощування плодоовочевої продукції та картоплі. Земля та технології»

27 лютого ц. р. заступник директора Херсонської філії ДУ «Держґрунтохорона» Світлана Шукайло взяла участь у роботі науково-практичної конференції «Інноваційні технології вирощування плодоовочевої продукції та картоплі. Земля та технології».

Конференція за ініціативи Департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації та Інституту зрошуваного землеробства НААН відбулася у приміщенні Херсонського виставкового центру «Експо-Центр» (ККЗ «Ювілейний»), де зібралися представники наукових установ, державних органів управління, сільськогосподарських підприємств та фермери-одноосібники Херсонської області.

Модератором заходу виступив заступник директора Інституту зрошуваного землеробства НААН з наукової роботи Юрій Лавриненко. З вітальним словом до присутніх звернулася заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації Маргарита Степанова, яка висвітлила питання державної підтримки аграріїв.

Учасники з цікавістю заслухали доповіді представників Інституту зрошуваного землеробства НААН: завідувачки лабораторії біотехнології картоплі Галини Балашової (тема: «Сортовий ресурс та сучасні методи оздоровлення насіннєвого матеріалу картоплі в умовах півдня України») і завідувачки лабораторії овочівництва Надії Косенко («Сорти та інноваційні технології вирощування овочів»).

Також учасникам конференції було представлено доповіді на теми:

  • Земельні відносини. Правові основи;
  • Легалізація виробництва плодоовочевої продукції; підтвердження її походження під час експорту на зовнішні ринки – запорука іміджу українських експортерів;
  • Сертифікація насіннєвого та садивного матеріалу;
  • Державна допомога фермерам;
  • Інтенсивне горіхівництво на базі каліфорнійського сорту Chadler.