10.03.2019

Фахівці Херсонської філії ДУ «Держґрунтохорона» прийняли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Управління та раціональне використання земельних ресурсів в новостворених територіальних громадах: проблеми та шляхи їх вирішення»

53431845_292698091408974_3582162695215906816_n

5 березня 2019 р. директор Херсонської філії ДУ «Держґрунтохорона» Михайло Мельник, його заступник Світлана Шукайло та завідувач лабораторії ГІС, обробки інформації та експериментальних досліджень Володимир Жужа взяли участь в роботі ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Управління та раціональне використання земельних ресурсів в новостворених територіальних громадах: проблеми та шляхи їх вирішення», яка відбулася у Херсонському державному агарному університеті (м. Херсон, вул. Стрітенська, 23) за ініціативи кафедри землеустрою, геодезії та кадастру ХДАУ.

Серед учасників конференції були перший заступник Голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій і директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Паливода.

Зважаючи, що однією з найважливіших складових у алгоритмі вирішення проблем ОТГ є визначення шляхів щодо подолання проблем в сфері управління земельними ресурсами, під час науково-практичної конференції розглядалися питання управління земельними ресурсами в умовах реформи місцевого самоврядування, питання раціонального використання земельних ресурсів ОТГ, проблеми й особливості встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць та ОТГ, актуальні питання правового регулювання місцевого самоврядування в Україні, ринковий, інвестиційний та бюджетний потенціали земельних ресурсів територіальних громад та особливості аграрного землекористування в ОТГ.

У своїй доповіді на тему: «Агрохімічна паспортизація земель с/г призначення – необхідний елемент управління земельними ресурсами в умовах місцевого самоврядування» Михайло Мельник наголосив, що питання контролю якості земель завжди є пріоритетними, особливо в умовах сучасного реформування земельних відносин. Саме цей елемент є невід’ємною ланкою підвищення ефективності використання земельних ресурсів та відповідальності аграріїв перед майбутніми поколіннями. Вкрай важливо знати про власний земельний потенціал, аби використовувати його ефективно і повною мірою на користь громади та її мешканців.