23.07.2019

XI Міжнародна агропромислова виставка та форум з розвитку фермерства AGROPORT SOUTH KHERSON 2019

18 липня 2019 р. директор Херсонської філії ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» Михайло Мельник та завідувачі лабораторій філії Володимир Жужа та Віктор Шевченко були учасниками урочистого відкриття  та подальшої роботи XI Міжнародної агропромислової виставки та форуму з розвитку фермерства AGROPORT SOUTH KHERSON 2019 /АГРОПОРТ Південь Херсон 2019.

АГРОПОРТ – це один з найбільших заходів аграрної галузі в Східній Європі. З 2018 року Міжнародний форум з розвитку фермерства AGROPORT проходить в трьох містах та охоплює інтереси індивідуально західних, південних та східних агровиробників. Місцем його проведення вже традиційно є термінали, виставкові площі і аеродромні перони аеропортів Львова, Херсона та Харкова.

Форум проводився за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України та Херсонської обласної державної адміністрації. Організаторами виступали Департамент агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації та Aviabrand LLC.

АГРОПОРТ Південь Херсон 2019 орієнтований на дрібних і середніх фермерів. Серед ключових тем, піднятих та обговорених на форумі – інвестиційний потенціал Південної України, логістика с/г продукції (в тому числі – річкове перевезення), зрошення, овочівництво, садівництво, виноробство, тепличне господарство, виробництво органічної продукції, рибальство, молочне скотарство, птахівництво, ланцюги доданої вартості (перероблення с/г продукції), туризм, енергоефективні технології, а також – діджиталізація сільського господарства.

До участі в заході було запрошено фермерів, господарів з Херсонської, Миколаївської, Одеської, Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської областей, а також с інших регіонів України. Увага, перед усім, приділялась сталому розвитку (SDG) сільських територій, охоплювала комплекс питань та проблематик: від диверсифікації економіки на рівні громад, до соціальної сфери та безпечності харчових продуктів. Також в рамках програми форуму, вже вдруге, відбулась презентація Українського Трипілля.

Як було зазначено організаторами заходу – на Херсонському форумі вкотре підкреслили важливість діалогу між владою та бізнесом, де для Агропорту відводилась традиційна роль – незалежного майданчику для комунікацій.

Не обійшлося і без святкових урочистостей. Під час виставки відбулось нагородження лауреатів AGROPORT АWARDS KHERSON 2019. Так, зі 100 підприємств Херсонщини були обрані 10, які за індексами бізнес-репутації стали лідерами області в аграрній сфері. Крім того, була визначена трійця кращих в номінації «Розвиток сільського зеленого туризму» та золотою медаллю відзначене керівництво Посад-Покровського консервного заводу в номінації «За виробництво плодово-овочевої консервації високої якості.

Захід був багатолюдним, насиченим, містив багато інформації, гарячих дискусій та мав позитивну енергетику.