03.03.2020

Круглий стіл «Стратегія і тактика ведення землеробства в кліматичних умовах 2020 року»

Круглий стіл «Стратегія і тактика ведення землеробства в кліматичних умовах 2020 року»

27 лютого 2020 року відбувся круглий стіл «Стратегія і тактика ведення землеробства в кліматичних умовах 2020 року», в роботі якого прийняли участь фахівці Херсонської філії ДУ «Держгрунтохорона»: Володимир Жужа, завідувач лабораторії  та Максим Пєтухов, головний фахівець лабораторії ГІС, обробки інформації та експериментальних досліджень.

Захід відбувся в рамках проведення щорічної міжрегіональної спеціалізованої сільськогосподарської виставки «Південна Агропромислова виставка «Фермер 2020», яка проходила з 26 по 28 лютого в ККЗ «Ювілейний» м. Херсон.

Тема круглого столу була приурочена питанням стратегії і тактики проведення весняно-польових робіт в господарствах Херсонської області з урахуванням погодних факторів, які склалися на даний період часу.

Захід був організований і проведений Інститутом зрошуваного землеробства НААН спільно з Департаментом розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської обласної державної адміністрації, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області, Херсонським Обласним Центром з Гідрометеорології та Компанією Data Agro LLC.

У роботі круглого столу прийняли участь представники фермерських та особистих селянських господарств області, сільськогосподарських кооперативів тощо.

У ході роботи круглого столу піднімалися та обговорювалися питання, пов’язані з фітосанітарним станом озимих культур та тактика здійснення догляду за ними, особливостями вирощування с.-г. культур в умовах змін клімату. Зокрема, пропонувалися варіанти нівелювання залежності від негативного впливу клімату шляхом запровадження науково-обґрунтованих сівозмін та коригування структур посівних площ, за рахунок добору високо пластичних сортів чи гібридів, також охоплено питання використання водних ресурсів.