06.03.2019

На Волині відбулися навчання аграріїв

На Волині 28 лютого ц. р. за ініціативи Департаменту агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації відбулося щорічне навчання керівників агрогосподарств та фермерів.

Участь у заході взяли заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, Голова облдержадміністрації Олександр Савченко, голови райдержадміністрацій та представники об’єднаних територіальних громад.

Віктор Шеремета, акцентуючи на важливості аграрного сектору, зауважив, що розвиток сімейних ферм є пріоритетним для держави. Приємно констатувати, що на Волині є співпраця між владними фаховими структурами та агровиробниками. Таке співробітництво як на Волині дає позитивні результати, однак мало його побачиш в інших областях.

Аграріїв до співпраці запрошували партнери, аграрні служби області, зерноприймальні та зернопереробні підприємства, оператори мінеральних добрив та засобів захисту рослин, представники банківських установ.

Директор Волинської філії ДУ «Держґрунтохорона» Микола Зінчук та її фахівці взяли участь у цьому заході в складі консультаційної групи галузевих служб, які надавали роз’яснення з різних питань. Спільно з представниками Головного управління Держгеокадастру в області аграріїв консультували стосовно: дотримання законодавства, зокрема Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні»; внесення відомостей до Державного земельного кадастру про земельні ділянки, які використовуються фермерськими господарствами згідно з Державними актами на право постійного користування землею; оновленої грошової оцінки земель; порядку проведення аукціонів. Акцентувалась увага на необхідності агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки, відомості якого активно використовуються в земельних відносинах та сільськогосподарській практиці в області.