09.02.2022

Експерти прогнозують зниження цін на мінеральні добрива

Експерти прогнозують зниження цін на мінеральні добрива

На світовому ринку добрив склалася неоднозначна ситуація. Як повідомляє kurkul.com після досягнення максимальних рівнів у листопаді-грудні 2021 р., у всьому світі спостерігається незначне зниження цін. Експерти прогнозують, що до весняної посівної буде корекція, проте наскільки глибока сказати важко.

У повідомлені зазначається: «Деякі країни задля стабілізації цін на внутрішньому ринку прийняли ряд заходів. Так, уряд Росії запровадив тимчасову заборону на експорт аміачної селітри з 2 лютого по 1 квітня 2022 року включно. За прогнозами відомства, обмеження експорту дозволить забезпечити аграріїв необхідною кількістю аміачної селітри в період її максимальних закупівель – з січня до березня, а також запобігти зростанню цін на цей вид добрив в умовах активного попиту. Водночас Польща з 1 лютого знизила ПДВ на добрива з 8% до 0%».

Сергій Рубан, директор з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива (UMF)» зазначає, що дані заходи не матимуть вплив на ринок України, оскільки цей ПДВ не враховується в експортно-імпортних операціях.

«Це може вплинути на зниження ціни польських добрив, але поляки на український ринок не будуть продавати дешевше, ніж це буде дозволяти світовий ринок», — пояснив Сергій Рубан.

За його словами такі заходи варто було б запроваджувати й в Україні, проте Уряд навряд чи на це піде. Наразі в Україні ціни на добрива відповідають світовим прайсам і відбувається незначне зниження.

«Із деяких позицій ціни зростають, як от по аміачній селітрі. Деякі добрива навпаки зараз дешевшають. В Україні просіла ціна на карбамід, через зниження прайсів на світовому ринку. На сьогоднішній момент це приблизно $250. Щодо інших видів добрив, то ситуація наразі неоднозначна. Якщо сульфат амонію та КАС не просідають, то аміак на світовому ринку подорожчав на $100», — пояснив експерт.

На ринок продовжують діяти ситуативні фактори і, зважаючи на динаміку цін у 2021 році, цього року, підкреслює Сергій Рубан, можливими є два сценарії: спекулятивне зростання на тлі великих фінансових вливань в економіку та відновлення ринкових цін і попиту після періоду стабілізації. Таким чином, поки високі ціни на природний газ утримуватимуться, розраховувати на низьку ціну аміаку неможливо. 

Отже, за прогнозами експерта, до весняного сезону відбудеться корекція цін на мінеральні добрива. Наскільки вона просяде і на якому рівні залишиться ніхто не знає. Проте, однозначно буде спостерігатися зниження ціни.