17.05.2022

ФАО обговорює агропродовольчі системи та наслідки війни в Україні

З 10 до 13 травня 2022 року у м. Лодзь (Республіка Польща) відбулася 33-я сесія Регіональної конференції Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) для Європи. Про це повідомляє пресслужба ФАО.

Метою форуму стало обговорення не лише негативних наслідків війни в Україні для глобальних агропродовольчих систем та всесвітньої продовольчої безпеки, але й шляхи прискорення діяльності з перетворення агропродовольчих систем, з тим щоб забезпечити інклюзивний та екологічно чистий розвиток та якісніше харчування як у регіоні, так і за його межами.

Генеральний директор ФАО Цюй Дун’юй, закликав членів ФАО використати Регіональну конференцію як можливість обговорити «потенційні підходи для запобігання ще більш масштабній кризі в майбутньому».

До регіону Європи та Центральної Азії входять 53 країни з високим та середнім рівнем доходу, у яких проживає понад 900 мільйонів осіб. Генеральний директор ФАО визнав, що Регіон закріпив за собою важливу роль однієї зі світових житниць і є провідним світовим виробником агропродовольчої продукції як за її кількістю, так і за якістю, навіть у теперішній час.

Регіон «відіграє ключову роль у забезпеченні всесвітньої продовольчої безпеки і є важливим джерелом нових ідей та прикладом для решти світу», – звертаючись до учасників Регіональної конференції відзначив заступник голови Ради міністрів та Міністр сільського господарства та розвитку сільської місцевості Польщі Хенрік Ковальчик.

Члени ФАО, які представляють цей Регіон, присвятили основну увагу ситуації в Україні та обговорили негативні наслідки війни для сільського господарства, у тому числі зростання світових цін на продовольство та добрива через ускладнений доступ до окремих товарів та ресурсів.

Цюй Дун’юй зауважив, що ФАО уважно відстежує негативні наслідки війни і продовжуватиме підготовку короткострокових, середньострокових та довгострокових аналітичних матеріалів та стратегічних рекомендацій для своїх членів.

Довідково:

Регіональні конференції ФАО проводяться раз на два роки і дають змогу обговорити проблеми та сприяти координації дій на регіональному рівні для досягнення цілей членів Організації. Нинішнього року для участі у сесії Регіональної конференції зареєструвалося понад 300 делегатів, які представляють майже всі країни Європи та Центральної Азії, що є найвищим показником участі для регіональних конференцій у цій частині світу.