25.04.2022

ФАО подвоїла фінансову підтримку українських фермерів

Для запобігання подальшому погіршенню ситуації з продовольчою безпекою та перебоями у функціонуванні продовольчих ланцюжків в Україні терміново потрібно близько 115,4 млн. дол. США. Сьогодні Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) заявила про необхідність негайно підтримати українських фермерів у посадці овочів та картоплі цього весняного сезону, а також дати їм можливість дістатися своїх полів та врятувати врожай озимої пшениці. Про це повідомляється на офіційному сайті ФАО.

У рамках цього плану відповідно до переглянутого надзвичайного міжустановчого заклику ФАО більш ніж подвоїла свій первісний запит на суму 50 млн дол. США, з тим, щоб надати підтримку 376 660 малим та середнім фермерським господарствам або майже одному мільйону осіб у період до кінця грудня 2022 року.

«Ситуація з доступом до продовольства, його виробництвом та його наявністю загалом погіршується у багатьох регіонах України через війну, тому для запобігання продовольчій кризі у 2022 та 2023 роках вирішальне значення матимуть зусилля на підтримку сільськогосподарського виробництва та функціонування продовольчих товаропровідних ланцюжків, – відзначив директор Управління ФАО з надзвичайних операцій та стійкості до зовнішніх факторів Рейн Полсен. – Безпосереднім завданням ФАО є надання допомоги у поточному весняному посівному сезоні та запобігання зриву майбутнього збору врожаю озимих культур, який зазвичай припадає на червень-липень, інакше продовольча безпека країни Сезонність відіграє визначальну роль у сільському господарстві. Не можна втрачати час при підготовці до майбутнього осіннього сезону».

Сільське господарство займає центральне місце в економіці України, відіграючи ключову роль у забезпеченні продовольчої безпеки та джерел засобів для існування в країні, а також у регіоні. Масштабне знищення посівів та руйнування інфраструктури під час війни ставить під загрозу виробництво продовольства та продовольчу безпеку.

За оцінками ФАО, у 2022 році може бути не зібрана третина врожаю та не оброблена третина сільськогосподарських земель. Вимушене переміщення цивільного населення , що рятується від війни , і заклик чоловіків до територіальних сил оборони викликає брак робочої сили і збільшення навантаження на жінок . Ситуація посилюється погіршенням доступу до найважливіших ресурсів для сільськогосподарського виробництва та їх нестачею.

За зібраними ФАО в ході поточних оцінок попередніми даними, фермери всіх рівнів потребують грошей для придбання ресурсів та послуг для виробництва продовольства та подальшого ведення сільськогосподарської діяльності.