16.03.2023

Нарада Мінагрополітики з ДУ «Держгрунтохорона»

Сьогодні, 16 березня, відбулася нарада під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького за участю генерального директора державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» Юрія Зайцева, керівництва установи та керівників регіональних філій.

На нараді був презентований відеоролик щодо дослідження проб ґрунту в Дергачівській територіальній громаді Харківського району Харківської області. Відібрані зразки було передано для аналізування Дніпропетровській філії ДУ «Держґрунтохорона».

Було проінформовано про результати обстеження ділянок сільськогосподарського призначення Дергачівської територіальної громади, які зазнали негативного впливу внаслідок бойових дій. За результатами досліджень було встановлено, що рівень забруднення ґрунтів важкими металами та нафтопродуктами залежить від джерела забруднення та пошкодження.

Проведені дослідження дозволять аграріям Дергачівської міської територіальної громади встановити можливість використання забруднених ділянок, своєчасно вжити заходи для відтворення та реабілітації ґрунтового покриву, не допустити на ринок забруднену продукцію, встановити межі забруднених ділянок з метою їх відновлення та масштаби заподіяної шкоди. Після закінчення війни ці дослідження будуть підставою для отримання репарацій від країни агресора за заподіяну шкоду.