04.03.2022

Обробіток ґрунту без оранки – нова тенденція в агротехнологіях

Обробіток ґрунту – один із найважливіших агротехнологічних заходів, спрямованих на підготовку ґрунту до посіву, підвищення врожайності вирощуваних культур, боротьбу з бур’янами тощо. Тому кожен сільгоспвиробник розуміє, що проводити його потрібно якісно.

Останніми роками все більше популярності набувають нові тенденції в агротехнологіях. Зокрема, обробіток ґрунту без оранки.

Однією з найважливіших операцій обробітку ґрунту без оранки є швидкелущення. Відповідно до належних сільськогосподарських процедур його слід робити якнайшвидше після збирання врожаю.

Правильно проведене лущення виключає появу на полі хвороб, бур’янів та шкідників, вирівнює поверхню ґрунту, провокує проростання падалиці, яку можна досить легко контролювати, змішуючи падалицю з верхньою частиною ґрунтового профілю за допомогою дискового лущильника.

Гострі краї диска добре обробляють ґрунт, забезпечують легке поглиблення та подальше перемішування рослинних решток і органічних речовин із ґрунтом. А якісне загортання рослинних решток у ґрунт забезпечує їх якісне розкладання.

 

За інформацією Agronews