02.02.2023

Онлайн-зустріч з представниками Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA)

Впродовж тривалого часу Японія надає велику допомогу Україні, як один із провідних її донорів. Значна підтримка надається і японським урядом, переважно по лінії Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).

Сьогодні, 2 лютого, відбулася онлайн-зустріч з представниками JICA, за сприянням Мінагрополітики. Учасниками зустрічі були перший заступник генерального директора державної установи «Інститут охорони грунтів України» Сергій Шапран, заступниця генерального директора з наукової діяльності Світлана Романова та завідувач відділу Андрій Дьомкін.

Основні напрями розвитку JICA (механізми допомоги) – це програми та проєкти технічної допомоги для зміцнення потенціалу та інституційної розбудови, техніко-економічних обгрунтувань і генеральних планів. 

На зустрічі обговорено можливості японської сторони надати обладнання для лабораторій нашої установи.

Світлана Романова розповіла представникам японського агентства про основні завдання державної установи «Інститут охорони грунтів України». Повідомила, що установою планується вивчення впливу бойових дій на сільськогосподарські угіддя України. Буде проведено аналіз грунтів, зокрема на землях сільськогосподарського призначення, які зазнали впливу військових дій (визначення агрохімічних показників і токсикантів), встановлено межі забруднених ділянок і нанесено їх на картографічні матеріали, проведено моніторинг іноземних нормативних документів, які використовуються для дослідження та відтворення грунтовно покриву земель, які зазнали впливу військових дій та наповнення Інтерактивної мапи руйнувань агросектору України.

Надання обладнання від JICA дозволить установі підвищити ефективність роботи, знизивши витрати.