24.05.2022

Продовольча безпека для України від ФАО

У рамках заходів щодо забезпечення продовольчої безпеки та джерел засобів для існування сімей в Україні, які проживають у сільській місцевості, які перебувають у вразливому становищі, Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) поширила серед 17 740 домогосподарств з десяти областей країни набори з насіннєвою картоплею, щоб вони могли посадити його та восени отримати врожай. Про це повідомляє пресслужба ФАО.

У рамках цієї кампанії, що фінансується Європейським союзом (ЄС) та Центральним фондом реагування на надзвичайні ситуації (СЕРФ), буде охоплено близько 46 000 осіб.

“Зараз дуже важливо допомогти фермерам, причому і великим, і дрібним, і тим сім’ям, які займаються присадибним господарством , – зазначив уповноважений відповідальний співробітник ФАО в Україні П’єр Вотє. – Сільське господарство є одним з основних секторів економіки України та має велике значення для забезпечення продовольчої безпеки країни. Воно також є одним з основних джерел доходу для 12,6 млн осіб, що живуть у сільській місцевості та становлять майже третину населення країни”.

Загалом за останні тижні нужденним було роздано 862 тонни насіннєвої картоплі. Розподіл картоплі проводився своєчасно перед весняною посадкою, щоб у вересні можна було отримати врожай цього поживного продукту.

Кожна сім’я або домогосподарство, що складається в середньому з 2,6 особи, отримали набір з 50 кг насіннєвої картоплі, посадивши яку, як очікується, вони зможуть зібрати близько 600 кг картоплі. Вирощену картоплю можна протягом багатьох місяців зберігати для споживання в майбутньому, використовувати для посадки в наступні сезони або продавати на місцевих ринках.

У кожному населеному пункті ФАО тісно співпрацювала з місцевою владою та партнерами щодо здійснення проекту, які допомагали у виборі одержувачів допомоги, розподілі наборів, контролі та взаємодії з спільнотами.

“Завдяки нашій співпраці з ФАО ми поставили 2,5 тонни картоплі до Рудківської об’єднаної територіальної громади Львівської області. Ця допомога була надана 50 домогосподарствам, в яких проживають внутрішньо переміщені особи, – сказав голова правління Львівської аграрної палати, партнера ФАТ з реалізації – Важливо, щоб така організація, як ФАО, дійсно допомагала людям, і сьогодні вона допомагає, зокрема, тим, хто займається виробництвом, тому що одне із завдань ФАО полягає у забезпеченні виробництва продуктів харчування на місцях”.

До 300 домогосподарств Львівської області на заході України було доставлено близько 15 тонн насіннєвої картоплі. З них 30 наборів було роздано сім’ям у селі Хлопчиці Рудківської об’єднаної територіальної громади. Наразі у цьому селі проживає понад 150 внутрішньо переміщених осіб з інших регіонів України.

Дніпропетровська область у центральній та східній Україні – це ще одна область, де пройшла кампанія з розподілу насіннєвої картоплі, в рамках якої набори отримали 3690 домогосподарств. Частину з них було доставлено до 41 села Верхньодніпровської об’єднаної територіальної громади, мешканці яких надали дах 2 685 внутрішньо переміщеним особам.

“Деякі компанії закрилися, провели скорочення або звільнили людей. Ми не можемо забезпечити місцеве населення роботою. Нам потрібно думати про те, як прогодувати людей цієї зими”, – сказав голова Верхньодніпровської об’єднаної територіальної громади Генадій Лебід, зазначивши, що через викликані конфліктом перебоїв та невизначеності люди прагнуть вирощувати овочі та фрукти на своїх городах, щоб прогодувати сім’ю.