22.03.2022

Рекомендації щодо проведення весняно-польових робіт в умовах війни та обмежених ресурсів

Члени НААН підготували рекомендації щодо проведення весняно-польових робіт в умовах війни та обмежених ресурсів, — про це йдеться у повідомлення на офіційному сайті Академії.

Війна, початок якої співпав із весняно-польовими роботами, внесла свої корективи у функціонування аграрно-політичного комплексу нашої країни. Частина земель опинилась за межею фізичної можливості їх обробітку. Через різні причини, переважно суб’єктивні, частина агроформувань не встигла сформувати необхідний запас пального, мінеральних добрив та інших видів матеріально-технічного забезпечення для ефективного проведення весняно-польових робіт.

Оскільки на більшості території правобережного Лісостепу спостерігається недобір атмосферних опадів, спостерігаємо дефіцит продуктивної ґрунтової вологи. Протягом останніх 50 років маємо небувалу посуху. Так, за період з 11 лютого по 17 березня тут не прибавилось жодного міліметра продуктивної ґрунтової вологи. Нічні морози, в поєднанні із денними суховіями, активно сприяють вивітрюванню ґрунтової вологи з орного шару ґрунту.

Різко впала спроможність реалізації насіння ярих культур одними господарствами і відповідне придбання їх іншими, що негативно вплинуло на економічний стан і перших і других. Продовжує зростати ціна на пальне, добрива та засоби захисту рослин. Не в достатній кількості агроформування регіону забезпечені високоефективними мінеральними добривами.

Відмічені виклики вимагають нестандартних підходів до проведення весняно-польових робіт в 2022 році.

Члени Національної академії аграрних наук України підготували рекомендації щодо особливостей проведення весняно-польових робіт в умовах воєнного стану та обмеженого ресурсного забезпечення.

Переглянути рекомендації можна за посиланням: http://surl.li/bpbqe

За інформацією НААН