23.03.2022

Робота ДУ «Держґрунтохорона» в умовах воєнного стану

Вранці 24 лютого розпочалося широкомасштабне вторгнення в Україну російських окупантів. Війна прийшла на нашу землю…

Українці згуртувалися та стали на захист своєї Батьківщини. Кожен з нас докладає зусиль, щоб наблизити перемогу.

Прийшла весна, а отже, час засівати поля — наші українські поля! Попри війну плекати і дбати про українські ґрунти!

Як кажуть аграрії — якщо поля засіваються, то все буде добре!

Повідомляємо, що державна установа «Інститут охорони ґрунтів України» працює в штатному режимі, щоб допомагати сільгоспвиробникам у цей важкий для країни час отримати високі та безпечні врожаї сільськогосподарських культур задля продовольчої безпеки нашої країни.

Де не відбуваються активні бойові дії (з попереднім погодженням об’єднаних територіальних громад) установа та її філії може проводити агрохімічне обстеження сільськогосподарських угідь, що дає змогу контролювати якісний стан ґрунтового покриву. За результатами проведеного установою агрохімічного обстеження, виготовляється паспорт поля, земельної ділянки, у якому фіксуються рівні забезпечення поживними речовинами ґрунтів, рівні їх забруднення токсичними речовинами та радіонуклідами. Документ дає можливість проконтролювати зміну показників в часі. У випадку надзвичайних ситуацій, техногенних катастроф, що супроводжуються хімічним, біологічним та радіоактивним забрудненням, що є, на жаль, можливим в результаті бойових дій, землекористувач може встановити реальні рівні забруднення ґрунтів, можливість їх використання, способи реабілітації. Лабораторії установи за зверненням сільгоспвиробників готові виконувати аналітичні дослідження з визначення показників родючості ґрунту і рівнів його забруднення радіонуклідами, важкими металами та залишковими кількостями пестицидів. Проводити визначення якісного складу мінеральних, органічних добрив та різних видів меліорантів. Також визначати показники якості води, рослин.

В установі продовжується наукова діяльність. Натепер триває опрацювання заключних наукових звітів про виконання проєктно-технологічних та науково-дослідних робіт за ХІ тур (2016—2020 рр.) філіями ДУ «Держґрунтохорона». Рецензування та захист в онлайн форматі заключних звітів буде проведено після отримання їх електронних варіантів.

За результатами досліджень установою підготовлено збірник наукових праць № 12 «Охорона ґрунтів», який найближчим часом буде розміщено на сайті установи у розділі «Публікації». Це 42 статті фахівців установи.

Ми не забуваємо про конкурс малюнку «ЗБЕРЕЖІМО ГРУНТИ РІДНОЇ УКРАЇНИ». Щиро вдячні нашим українським дітям за їх малюнки. Наразі відновлюємо опрацювання отриманих творчих дитячих робіт.

Фахівці інституту докладають зусиль, щоб допомогти сільгоспвиробникам, які попри воєнний час дбають про майбутній урожай.

Щиро бажаємо Україні ПЕРЕМОГИ, сприятливої погоди та благополучної посівної!

Слава Україні!