10.02.2022

Уряд ухвалив рішення про передачу всіх функцій, що стосуються продовольства, до Мінагрополітики

Уряд ухвалив рішення про передачу всіх функцій, що стосуються продовольства, до Мінагрополітики

«У 2021 р. сільське господарство показало найвищий приріст виробництва – 14,4 %», — зазначає Роман Лещенко, Міністр аграрної політики та продовольства України. Таке повідомлення було розміщене на офіційній сторінці Міністра у соціальній мережі Facebook.
За результатами 2021 року виробництво на сільгосппідприємствах збільшилося на 19,2 %. У підсумку, за минулий рік сільське господарство дало найвищий відсоток до ВВП серед усіх секторів економіки – понад 10 %. Також найбільший відсоток у загальному експорті України припадає на агропродовольчу продукцію, що становить близько 41 % за рік. 
Як підкреслює Лещенко у своєму повідомленні, Україна дедалі впевненіше претендуємо на статус одного з найбільших гарантів світової продовольчої безпеки. 
Для того, щоб аграрний сектор і надалі активно зростав, 9 лютого Урядом було ухвалено рішення про передачу всіх функцій, що стосуються продовольства, до Міністерства аграрної політики та продовольства України. Ідеться про формування державної політики у сферах:
– безпечності та якості харчових продуктів;
– карантину та захисту рослин;
– ветеринарної медицини;
– органічного виробництва;
– обігу та маркування органічної продукції.
За словами Міністра це рішення Уряду передбачає насамперед об’єднання та кооперацію усіх фахових спеціалістів у межах одного міністерства, обмін даними та їх координацію.