17.10.2014

Відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Збалансоване природокористування: традиції та інновації»

16 жовтня ц.р. в Інституті агроекології і природокористування відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Збалансоване природокористування: традиції та інновації», організаторами якої є Національна академія аграрних наук України, Інститут агроекології і природокористування, ВГО «Асоціація агроекологів України», Міністерство екології та природних ресурсів України, Державна екологічна інспекція України, державна установа «Інститут охорони ґрунтів України».

У конференції взяли участь представники різних наукових установ і вищих навчальних закладів. З привітальним словом до учасників конференції звернулися директор Інституту агроекології і природокористування Орест Фурдичко, Віце-президент Національної академії аграрних наук України Валерій Жук, перший заступник Генерального директора Інституту охорони ґрунтів України Володимир Жилкін, професор Інституту природничих наук Волощук Мирослав Дмитрович та віце-президент ВГО «Асоціація агроекологів України» Олександер Ковалів.

На пленарному засіданні конференції Володимир Жилкін у доповіді на тему: «Оптимізація балансу гумусу і поживних речовин як основа відтворення родючості ґрунтів» підняв проблему, пов’язану з порушенням закону землеробства щодо повернення в ґрунт поживних елементів, які виносяться з урожаєм. Щороку в ґрунтах України фіксується від’ємний баланс гумусу і поживних речовин. Обсяги застосування органічних добрив зменшилися до критичного рівня (0,5 т/га), низькими залишаються обсяги застосування мінеральних добрив, які переважно складаються з азотних, структура посівних площ не сприяє збереженню та відтворенню родючості ґрунтів, а заорювання пожнивних решток і сидератів проводиться ще на достатньо малих площах. Високі врожаї зернових, які ми отримуємо останніми роками, формуються переважно за рахунок сприятливих погодних умов і родючості ґрунту.

Така ситуація вимагає пошуку шляхів вирішення проблеми відновлення вмісту гумусу і поживних елементів у ґрунті, що обговорювалося в ході доповіді. Володимир Жилкін зазначив, що Інститутом  проводиться робота щодо удосконалення нормативної бази в частині охорони ґрунтів.

Також на пленарному засіданні обговорювали питання державного управління з питань землі та її природних ресурсів, захисту ґрунтів від ерозії, зміни ґрунтів унаслідок їх сільськогосподарського використання, відновлення агроресурсного потенціалу техногенно порушених земель.

Після пленарної частини конференція продовжила роботу в секціях.

Організатори конференції висловили побажання, щоб такі заходи стали доброю традицією для консолідації зусиль по мінімізації впливу сучасної техногенної цивілізації на навколишнє середовище.CAM01144P1020294CAM01146CAM01155P1020319P1020323