10.08.2022

Відбулася нарада ДУ «Держґрунтохорона» з Мінагрополітики

Сьогодні, 10 серпня, відбулася нарада під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького за участю ДУ «Держгрунтохорона» та керівників регіональних філій.

Одним із питань, які розглядалися на нараді було дослідження фахівцями ДУ «Держґрунтохорона» якості агрохімікатів, в тому числі і добрив, на відповідність сертифікатам якості.

За останні три роки філіями ДУ «Держґрунтохорона» в середньому аналізувалося понад 4 тис. зразків агрохімікатів, що становить майже 20 тис. аналізів. У 2021 році було проаналізовано 4,4 тис. зразків агрохімікатів, з яких 80 % становлять мінеральні добрива. Також проаналізовано 730 зразків органічних добрив та 112 зразків хімічних меліорантів.

Найбільшу кількість досліджень агрохімікатів проводять Вінницька, Черкаська, Київська та Кіровоградська філії, які щороку виконують від 2 до майже 4 тисяч аналізів.

Більшість досліджуваних агрохімікатів відповідали нормативним вимогам. Однак виявлено зразки з відхиленнями нормативно-технічних вимог. Особливе занепокоєння викликає збільшення на ринку частки мінеральних добрив із заниженим умістом елементів живлення. До 24 % досліджених зразків добрив не відповідали вимогам ДСТУ або заявленим нормативним документам виробника.

Ці відхилення впливають на ефективність агрохімікатів, що в свою чергу призводить до зменшення врожайності та якості сільськогосподарських культур.

Проте збільшення кількості видів добрив, які надходять на ринок України, спонукає до зростання кількості замовлень на проведення досліджень на відповідність їх нормативним документам. Оскільки кількості замовлень на проведення досліджень добрив зростає, установа потребує оновлення матеріально-технічної бази.

Дослідження якісних показників мінеральних добрив сприятиме їх раціональному та безпечному застосуванню, а також економії коштів товаровиробників.

Усі ці напрямки мають важливе значення для виробництва сільськогосподарської продукції та продовольчої безпеки держави.