12.05.2022

Відбулася нарада Мінагрополітики з ДУ «Держгрунтохорона»

Вчора, 11 травня, відбулася нарада під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького за участю ДУ «Держгрунтохорона» та керівників регіональних філій.

У вступному слові Тарас Висоцький подякував за активну позицію установи щодо збереження майнового комплексу та роботи в цілому під час бойових дій на окупованих територіях та по всій Україні.

Однією з головних тем обговорення стали присутні на ринку мінеральні добрива, які не відповідають ДСТУ та ТУ.

Так, зокрема, за інформацією однієї з філій ДУ «Держгрунтохорона» за результатами лабораторних досліджень встановлено факти невідповідності досліджених зразків мінеральних добрив «Державним стандартам України» (далі – ДСТУ) та «Технічним умовам» (далі – ТУ). Це ставить під ризик продовольчу безпеку держави.

Слід зазначити, що:

– у 2020 році 4,1% від загальної кількості досліджуваних зразків не відповідали ДСТУ та ТУ;

– у 2021 році 4,8% від загальної кількості досліджуваних зразків не відповідали ДСТУ та ТУ;

– за чотири місяці поточного року 13,6% від загальної кількості зразків не відповідали ДСТУ та ТУ.

Зважаючи на вищевикладене, та з метою запобіганню придбання неякісних мінеральних добрив, сільгосптоваровиробники повинні бути вкрай обачливими при укладанні відповідних договорів купівлі.

З початком російської військової агресії звичайний порядок життя назавжди змінився, доводиться жити та працювати у непростий для нашої країни час. Однак більшість філій ДУ «Держгрунтохорона» працюють у штатному режимі. Замовлення на всі види досліджень виконуються безперервно.

Резюмуючи нараду Тарас Висоцький подякував та висловив підтримку ДУ «Держгрунтохорона» та її філіям. Закликав вірити в Перемогу і працювати на благо нашої держави.