27.03.2023

Workshop з кліматично орієнтованих рішень для українських стейкхолдерів. Дорожня карта повоєнного відновлення України

Заступниця директора з наукової діяльності Світлана Романова представила державну установу «Інститут охорони ґрунтів України» на серії кліматичних семінарів для українських зацікавлених сторін в рамках проєкту ILCA (Innovation Laboratiries for Climate Action), що проводять Університет Савонія (Фінляндія) спільно з Чернівецьким національним університетом (Україна), Національним науковим центром «Інститут землеробства Національної академії аграрних наук України» (Україна) та Університетом Короля Данила (Україна).

Метою цих заходів є розроблення дорожньої карти кліматоорієнтованого відновлення України, яка включатиме три основні напрямки: сільське господарство, енергетику та муніципалітети.

Завданням учасників було оцінити інформацію про потенційні нові кліматичні проєкти в Україні, які знаходяться на стадії ініціації та потребують грантової допомоги. Результати цієї спільної роботи планується представити на HNPW 2023 ( Humanitarian Networks and Partnerships Week – Geneva, Switzerland), щоб допомогти українським установам знайти нових партнерів/спонсорів/донорів для реалізації ініціатив, орієнтованих на кліматичні питання.

Перші два семінари включали підготовчу роботу та попередню оцінку ідей, що потребують допомоги та додаткового фінансування для кліматичних дій. У результаті мозкового штурму учасники обговорили понад 60 ідей. Було визначено спільні пріоритети та сформовано потенційні консорціуми з української сторони. Триває обговорення та оцінка цих ідей для того, щоб визначити потенційну синергію, компроміси, взаємозалежності та можливі небажані наслідки.

ILCA продовжує працювати над цими ідеями з учасниками задля пошуку нових міжнародних партнерів і форм співпраці. Результати семінару будуть опрацьовані партнерами мережі ILCA та представлені на HNPW у Женеві 27 квітня 2023 року.