24.01.2020

Нарада з питань вирішення проблем управління лісозахисними смугами в Херсонській області

В.о. директора Херсонської філії ДУ «Держґрунтохорона» Михайло Мельник прийняв участь у нараді в рамках проєкту «Інтегроване управління природними ресурсами деградованих ландшафтів лісостепової та степової зон України» в якості консультанта.

Одним із завдань проєкту є вирішення проблем управління лісозахисними смугами в України та розробка механізмів їх вирішення шляхом прямої та практичної взаємодії з органами сільських, селищних та міських рад, а також безпосередніми користувачами лісосмуг.

Захід був організований Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація сільських, селищних рад та об’єднаних громад України» у партнерстві з Продовольчою та сільськогосподарською організацією (ФАО) ООН і відбувся 21 січня 2020 р. в стінах Херсонської обласної державної адміністрації.

Відкрили нараду Наталія Ключник – виконавча директорка Асоціації сільських, селищних та об’єднаних громад України, Оксана Рябченко – координатор проєкту ГЕФ /ФАО, а також Юрій Гусєв – голова Херсонської ОДА.

Було зазначено, що в 2020 році на Херсонщині спільно з проєктом Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) відновлюватимуть лісосмуги. Про це під час наради розповіла координатор проєкту Оксана Рябченко.

Проєкт передбачає наступні етапи:

  • визначення права власності та користування лісосмугами;
  • обстеження та інвентаризація.

Після успішного проведення цих етапів насадження лісосмуг заплановано на жовтень – листопад наступного року, в залежності від агрокліматичних умов, які складуться на той момент.

За словами Оксани Рябченко, після попереднього обговорення і зустрічі з керівництвом області було узгоджено зосередити зусилля проєкту в наступному році саме на Херсонщині.

«Проєкт спрямований на покращення ситуації із землекористуванням і станом земельних ресурсів в Україні, в першу чергу родючого шару ґрунтів. Херсонщина відноситься до зони ризикового сільського господарства і зони особливих кліматичних ризиків. Як міжнародна організація, спираючись на думку українських фахівців, ми розуміємо що Херсонщина – це та область, в якій найшвидшими темпами відбувається руйнування верхнього родючого шару ґрунту», – заначила Оксана Рябченко.

«Наша ціль – це інвентаризація лісосмуг, їх відновлення, напрацювання моделі для інших регіонів стосовно системної роботи з лісосмугами. Це наші спільні цілі», – наголосив голова облдержадміністрації Юрій Гусєв та запропонував створити робочу групу, куди мають увійти представники Держгеокадастру, ОТГ, а також представники проєкту та сформувати план дій.

В рамках даної роботи заплановано виявлення та формування ініціативних груп з метою практичної реалізації запропонованих заходів у чотирьох областях України включно із подальшим насадженням лісосмуг.

https://khoda.gov.ua/