10.06.2021

Міжнародний День поля: «Інновації в сільському господарстві півдня України»

Міжнародний День поля: «Інновації в сільському господарстві півдня України»

Фахівці Херсонської філії ДУ «Інститут охорони ґрунтів України», завідувач відділу моніторингу та агрохімічної паспортизації ґрунтів Віктор Шевченко та завідувач лабораторії ГІС, обробки інформації та експериментальних досліджень Володимир Жужа, прийняли участь у роботі міжнародного Дня поля, що відбувся 03 червня 2021 р. на базі Інституту зрошуваного землеробства НААН.

Учасниками заходу були голова ХОДА, голова Херсонської обласної ради, місцеві депутати, а також директор Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Маргарита Степанова, представники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств області, та науковці і науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти України.

Гості заходу ознайомилися з науковими досягненнями та практичними розробками Інституту зрошуваного землеробства та інших установ.

На демонстраційному полігоні учасникам заходу були представлені новітні досягнення вітчизняної та зарубіжної селекції: посіви пшениці озимої, ячменю, кукурудзи, сої, люцерни, гороху, льону олійного, ріпаку озимого, соняшнику та технологій їх вирощування.

Початок роботи заходу відзначився презентаціями вчених Інституту зрошуваного землеробства своїх наукових розробок, інноваційних технологій та результатів виробничого впровадження сучасних інструментів і інформаційних засобів, представлених у польових умовах.

У рамках заходу на постійно діючому регіональному полігоні Інституту учасникам були представлені досягнення провідних селекційних установ академічної системи НААН (більше 500 ділянок), екологобезпечні та сучасні агротехнології вирощування зернових, технічних та нішевих культур, що вирощуються в умовах зрошення та неполивних землях.

В цілому у Дні поля прийняли участь близько 300 науковців та представників науково-педагогічних закладів вищої освіти та господарств різних форм власності, що представляли 10 різних регіонів України.