14.09.2021

Навчально-практичний виїзд студентів Херсонського гідрометеорологічного фахового коледжу до Херсонської філії ДУ «Держґрунтохорона»

Навчально-практичний виїзд студентів Херсонського гідрометеорологічного фахового коледжу до Херсонської філії ДУ «Держґрунтохорона»

7 вересня ц.р. на базі Херсонської філії державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» в рамках вивчення дисципліни «Методи вимірювання параметрів навколишнього природного середовища» відбулось ознайомче заняття студентів 4-го курсу спеціальності 101 Екологія ВСП «Херсонський гідрометеорологічний фаховий коледж ОДЕКУ».

Для студентів було проведено екскурсію по лабораторіях Херсонської філії, ознайомлення з виробничими процесами, що безпосередньо пов’язані з аналітичним дослідженням ґрунту, рослинницької продукції, добрив тощо. Молодь дізналась про історію установи, про етапи її розвитку та зростання, про сучасні надбаннями та досягнення.

Фахівці Інституту ознайомили студентів  із основними напрямами роботи філії, розповіли про особливості здійснення грантового моніторингу та підготовки ґрунтових проб до лабораторних досліджень і основні методи аналітики. Ознайомлення з роботою установи та лабораторій провели провідні фахівці закладу: заступник директора, к.с.-г.н. Світлана Шукайло, завідувач лабораторії аналітичного забезпечення агрохімічних досліджень Лариса Самохіна, завідувач лабораторії екологічної безпеки земель, довкілля та якості продукції  Попович Олена.

Студенти з цікавістю дізнались про наукову діяльність установи, практичне використання у виробництві результатів агрохімічного моніторингу ґрунтів, сучасні технології відновлення та збереження родючості ґрунту, що дозволяють отримувати високі врожаї екологічно чистої та безпечної продукції рослинництва.

В ході зустрічі було наголошено, що контроль, дослідження, збереження та відновлення родючості ґрунтів як безцінного, вичерпного, важко оновлюваного ресурсу повинні стати пріоритетом для землекористувачів сьогодення. Економне, ефективне, раціональне й еколого-безпечне використання земельного фонду та його охорона в сучасних реаліях є однією з найактуальніших проблем, для вирішення якої потрібні фахівці відповідного профілю.

Зустріч була пізнавальною та позитивною.