21.08.2015

На Кіровоградщині готуються до Дня поля

Фахівці Кіровоградської філії ДУ «Держґрунтохорона» 27 серпня 2015 року візьмуть участь у Дні поля–2015, в рамках якого проходитиме науково-практичний семінар – «Особливості вирощування зернових, зернобобових і технічних культур за умов різкоконтинентального клімату». Захід відбудеться у Кіровоградській державній сільськогосподарській дослідній станції НААН, що в селі Созонівка Кіровоградського району.

На науково-практичному семінарі заплановано доповіді на теми:

науково-інноваційне забезпечення розвитку агропромислового виробництва на Кіровоградщині за умов посилення континентальності клімату;

адаптивність сортів озимих зернових культур різних селекційних центрів України до умов вирощування за зміни клімату;

система інтегрованого захисту озимих зернових і технічних культур;

характеристика сучасних сортів озимих та ярих зернових культур, насінництво яких ведеться в Кіровоградській ДСГДС НААН;

характеристика сучасних гібридів соняшнику вітчизняної і зарубіжної селекції та особливості їх агротехніки;

характеристика сучасних гібридів кукурудзи, особливості та ефективність різних технологічних моделей їх вирощування;

адаптивність сортів сої вітчизняної та зарубіжної селекції до вирощування за умов різкоконтинентального клімату;

використання комплексу машин для обробітку ґрунту та сівби сільськогосподарських культур.

Розпочнеться робота на науково-технологічному полігоні Кіровоградської ДСГДС НААН. Біля адміністративного корпусу буде представлено лабораторно-аналітичне обладнання для визначення якості зерна та кормів вимірювальної лабораторії КДСГДС, у виставковій залі – наукові досягнення.

На пленарній частині обговорюватимуть питання збирання пізніх ярих зернових і технічних культур та підготовки до сівби озимих культур під урожай 2016 року.

На нараду запрошено більше 150 осіб: науковці, представники обласних органів влади, керівники та спеціалісти департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, районних управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники та спеціалісти сільськогосподарських агроформувань різних форм власності, представники компаній-дистриб’юторів насіння та захисту засобів рослин.