08.05.2015

На Львівщині фахівці з Нідерландів ділилися досвідом впровадження точного землеробства

У п’ятницю 24 квітня 2015 року у Львівському національному аграрному університеті (м. Дубляни) відбувся семінар «Точне землеробство та його впровадження», в якому взяли участь фахівці Львівської філії ДУ «Держґрунтохорона». З метою ознайомлення з практикою впровадження технологій точного землеробства представники з Нідерландів провели спеціалізований семінар для науковців та підприємців регіону.

Семінар розпочався з вітального слова ректора університету професора Володимира Снітинського, який зазначив, що, незважаючи на складні соціально-економічні умови, Україна поступово збільшує виробництво сільськогосподарської продукції та її експорт, зокрема в країни Європейського Союзу. Нідерландські технології вирощування і зберігання овочів та фруктів є одним з провідних у світі, що важливо для розвитку відповідних галузей в Україні. Дуже актуальним є досвід Нідерландів у розвитку виробництва екологічно чистої продукції, використання альтернативної енергетики в сільському господарстві і побудові системи надання консультативних послуг фермерським господарствам.

Аташе з сільського господарства Посольства Нідерландів в Україні Еверт Ян Крайєнбрік зазначив, що його держава приділяє надзвичайно важливу увагу в передачі знань та досвіду виробництва в сільському господарстві через соціальні, освітні та консультативні проекти. Впровадження цих інноваційних рішень та технологій дозволить повніше використовувати ресурсний потенціал України та збільшувати експорт.

Президент асоціації «Плюс», яка об’єднує провідні нідерландські компанії з метою розвитку сільського господарства в Україні,                Герман Вермейр підкреслив важливість впровадження технологій прецизійного землеробства на кожному етапі виробничого ланцюга, що дозволяє підвищити ефективність виробництва.

Керівник відділу досліджень та розробок Університету прикладних наук м. Дронтен (CAH Vilentum) професор Корней Кокс розповів про освітню складову поширення знань про технології точного землеробства.

Харм Брінкс – представник однієї з провідних агроконсалтингової компанії «ДЛВ Плант» розповів про досвід консультування виробників при практичному впровадженні технологій точного землеробства і їх вплив на родючість ґрунтів.

Член правління компанії «Діфко Інтернейшнл» Рене Кремерс представив технологію супутникового моніторингу полів Fieldlook, яка дозволяє оперативно оцінювати стан орних земель у фермерських господарствах для постійного моніторингу енергетичного балансу ґрунту. Ці технології також дозволять моніторити щільність посіву культур.

Виробники та науковці Львівщини провели переговори з представниками нідерландських компаній щодо можливостей налагодження співпраці з навчання персоналу і впровадження технологій точного землеробства області.

Львів 07.05.2015 2 Львів 07.05.2015

 

З права на ліво Герман Феймієр (президент асоціації «ПЛЮС»),

Еверт Ян Крайєнбрік (аташе з сільського господарства Посольства Нідерландів в Україні), Володимир Снітинський (ректор Львівського НАУ), Ігор Яців (проректор)