08.10.2014

Тернопільська філія отримала патент на корисну модель “Спосіб внесення мікродобрив у ґрунт”

Для вирощування високих і сталих урожаїв сільськогосподарських культур, важливими у живленні рослин є мікродобрива, що містять такі мікроелементи, як бор, марганець, мідь, цинк, кобальт, молібден, залізо. Більшість мікроелементів потрібні для нормального росту і розвитку рослин, оскільки вони виконують важливі фізіологічні функції.
Нестачу мікроелементів для живлення рослин поповнюють шляхом внесенням у ґрунт або обробкою насіння.
Тому для раціонального і ефективного застосування мікродобрив Тернопільською філією державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» спільно з Тернопільським національним економічним університетом розроблено та зареєстровано патент на корисну модель «Спосіб внесення мікродобрив у ґрунт».
В основу корисної моделі поставлено завдання вдосконалення способу внесення мікроелементів у ґрунт за допомогою пристрою для сівби, що дозволяє значно підвищити продуктивність сільськогосподарських культур та їх якість.
Найбільш ефективним способом внесення мікродобрив у ґрунт є локальний припосівний спосіб, тому що оптимальні норми добрив при локальному внесенні на 10-30 % нижчі, ніж при розкидному способі.
Поставлене завдання вирішується одним із способів внесення мікродобрив у ґрунт – локальним припосівним. Суміш мікродобрив на основі епоксидної смоли наноситься на робочу поверхню робочого органу сільськогосподарського знаряддя, причому склад мікроелементів у мікродобриві залежить від типу ґрунтів та вирощуваної культури.
Запропонований спосіб внесення мікродобрив у ґрунт дозволяє забезпечити надходження мікроелементів у посівну або посадкову зону рядка, зекономити витрати при використанні мікродобрив, а також захистити робочий орган сільськогосподарського агрегату від спрацювання.

патент 004

патент 005 (2)