12.02.2018

Відбулася нарада з підведення підсумків роботи галузей агропромислового комплексу Житомирської області у 2017 році

Директор Житомирської філії ДУ «Держґрунтохорона» Роман Паламарчук 7 лютого взяв участь у нараді з підведення підсумків роботи галузей агропромислового комплексу області  у 2017 році та прогнозні показники діяльності на 2018 рік.

У 2017 році суб’єкти господарювання агропромислового комплексу  Житомирщини отримали 32,5 млн грн на підтримку господарської діяльності.

 За темпами виробництва валової продукції у порівнянні до 2017 року Житомирська область на 4-му місці серед областей  України з індексом сільськогосподарського виробництва 105,2 %. Складовою такого результату є фінансова підтримка наших товаровиробників коштами державного та обласного бюджетів. Так, з державного бюджету агропідприємства Житомирщини отримали у минулому році 26 млн 350,6 тис. грн, тоді, як у 2016 році ця цифра становила лише 11 млн 980,79 тис. грн. Крім цього, завдяки співпраці облдержадміністрації та депутатів облради з обласного бюджету домогосподарства та аграрії отримали фінансову підтримку у розмірі 6 млн 150,0 тис. грн.

Зокрема, кошти державного бюджету спрямували 33 агропідприємствам на компенсацію за залученими у національній валюті банківськими кредитами, 8 підприємствам – на підтримку галузі тваринництва, ще 3 – на підтримку розвитку хмелярства, садівництва, ягідництва.

За кошти обласного бюджету:

296 господарствам, які утримують три і більше корів, відшкодували вартість придбання установок індивідуального доїння корів на суму 1 млн 910,7 тис. грн;

46 підприємств отримали спеціальну бюджетну дотацію на вирощування гречки на зерно у розмірі 800 тис. грн;

17 підприємств отримали компенсацію за вирощування льону-довгунцю та льону олійного у розмірі 2 млн грн;

3 підприємства отримали часткове відшкодування вартості витрат на сертифікацію відповідності виробництва органічної продукції та часткове відшкодування вартості органічного насіннєвого матеріалу у розмірі 94,7 тис. грн;

2 сільськогосподарські підприємства отримали компенсацію за приріст поголів’я корів молочного, м’ясного та комбінованого напрямів продуктивності у сумі 74 тис. грн;

2 господарства отримали часткове відшкодування вартості придбання племінних телиць, нетелей, корів у розмірі 20 тис. грн;

10 сільських забудовників отримали пільгові кредити на суму 1 млн 542,3 тис. грн (з яких 1 млн 250 тис. грн із загального фонду та 292,3 тис. грн із спеціального фонду).

У 2018 році на розвиток агропромислового комплексу Житомирщини виділено 5,3 млн грн з обласного бюджету, які розподілять за 8 напрямами, серед яких 3 нові: сприяння розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, фермерських господарств та дорадництво.

Участь у нараді взяла депутат обласної ради Ірина Костюшко, представники управлінь з розвитку агропромислового комплексу райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад області.